Inspirace, jak vybrat nábytek na míru a vestavěné skříně

Zařizujete byt nábytkem a hledáte nápady a řešení na míru? Ukážeme vám příklady, jak byste si skříň měli dle svých možností a dispozic bytu vybrat.

Základní kritéria

Při pořizování skříně zvažte hned několikrát, co v ní budete ukládat a kde na ni máte místo. Výběr skříně se má odvíjet od:

  • velikosti bytu, počtu pokojů a jejich velikosti
  • počtu osob a jejich potřeb (jiné potřeby mají dospělí a jiné děti)
  • účel skříně (co do ní chcete ukládat – oblečení x méně využívané věci x sportovní vybavení apod.)

Jaké předměty kam ukládat?

Aby jednotlivé kusy nábytku plnily svůj účel stoprocentně, je nezbytné užívat je smysluplně a ukládat různé druhy věcí tam, kam se hodí. Například:

  • čepice, šály a rukavice je vhodné ukládat do zásuvky v předsíni či do drátěného koše
  • kabelky, tašky, menší batohy, klobouky, šály a šátky se hodí do výsuvných polic nebo na šatní tyče v předsíni – oba tyto komponenty bývají součástí vestavěných skříní
  • méně používané věci, jako například spacáky, brusle, rakety a jiné sportovní vybavení si zaslouží místo v předsíni či v samostatné šatně (ve velkém bytě), kde rozhodně nebudou překážet
  • ložní prádlo, polštáře, přikrývky a podobné věci je dobré umístit do skříně v ložnici
  • koš na prádlo ponechte v chodbě, předsíni nebo z něj udělejte součást koupelnové skříňky
  • tašky, klíče, pošta se hodí do předsíně, jsou to věci, které si bereme při odchodu z bytu nebo při příchodu do něj

Kam umístit skříň, či jiný nábytek?

Šatní skříň

To, kam šatní skříň umístíte, záleží na dispozicích vašeho bydlení. Nejčastěji šatní skříně míváme v ložnici a dětském pokoji, dále pak v chodbě. V malých bytech hraje roli také koupelna a obývací pokoj, ve velkých bytech je ideální šatní skříň umístit do samostatné šatny.

Komoda

Je vděčný, a co se umístění týče, také tvárný kus nábytku. Podle provedení se hodí do chodby, do obývacího pokoje, do dětského pokoje nebo do ložnice. Záleží na konkrétním stylu, v němž je vyvedena.

Botník a věšáková stěna

Ať už je v jakémkoli provedení, je nezbytnou součástí moderních předsíní či chodeb a šaten, chcete-li. 

Vitrína

Je typická svými prosklenými částmi, hodí se proto kamkoli, kde chceme něco uložit, ale zároveň si přejeme mít aspoň část uloženého na očích, tedy za sklem. Perfektně padne do obývacího nebo dětského pokoje.

Knihovna

Milovníci knih a drobností na ní nedají dopustit. Ideální je její umístění do obývacího pokoje, abyste měli své milované knihy u sebe, ale pokud máte místo spíše v chodbě, umístit ji můžete bez obav i do ní.

Police otevřená, uzavřená dvířky

Nejčastěji policemi vybavujeme dětské pokoje, kde slouží jako úložiště pro hračky a knihy, dále do pracoven na nejrůznější důležité věci, ať už malé, nebo větší.

Jaký je váš byt?

To, jakým nábytkem svůj byt osadíte a jak, závisí v první řadě na jeho velikosti:

Malý byt: 1+12+1)

Velký byt (3+1)Tady hravě využijete rozmanité úložné prostory v ložnici, chodbě, dětském či obývacím pokoji.

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.