Vestavěné skříně na chodbu - Inspirace

Designově je to neprávem podceňovaná místnost, kterou vhodně zvolený nábytek zútulní a místnost zpraktičtí. Podle velikosti bytu má různou velikost – může být úzká i krátká, dlouhá i široká. Nábytek závisí na velikosti prostoru a bytu - ve vestavěném výklenku lze mít šatní skříň,komodu,věšákovou stěnu,knihovničku v horních policích

Malá, úzká, bez oken. Skříně do chodby se musejí přizpůsobovat specifickým podmínkám místnosti s celou řadou omezení. Jak to tedy udělat, aby se sem dalo nacpat co nejvíce věcí? Zde je inspirace.

Vybavení

Na chodbě se nedá vařit ani spát, a tak do ní alespoň umisťujeme skříně. Do chodby se hodí ty s posuvnými dveřmi, protože tento způsob otevírání šetří místo. A to je rozhodně třeba. Prostor pro průchod by totiž měl být nejméně 120 cm široký, aby se vedle procházející osoby vešla ještě jedna, která právě stojí u nábytku.

Zvětšení prostoru pomůže i nižší hloubka nábytku. Pokud jde například o šatní skříně, tam se obvykle doporučuje 60 – 70 cm (ideálně 65 – 70 cm). V chodbě ale můžeme na toto pravidlo zapomenout, umístit tam skříň o nižší hloubce a méně místa uvnitř řešit kupříkladu sklopnými šatními tyčemi. Něco málo ušetří i vynechání zad, stropu či dna skříně (v tomto případě je významná i finanční úspora).

Design

Ačkoliv v chodbách bývá často tma, neměli bychom zapomínat ani na design skříně. Právě proto, že podoba nábytku může světelné podmínky v místnosti trochu ovlivnit. Taková černá skříň zařídí, že po zhlédnutí filmového hororu se vám rozhodně nebude do chodby chtít. Naopak světlé barvy a skleněné nebo zrcadlové plochy místnost prosvětlí a zútulní. Zákazníci mají v oblibě béžový, krémový a jasmínový dekor.

Světlé odstíny a sklo se také postarají o optický klam zvětšení místnosti. Při průchodu chodbou lemovanou skříněmi na obou stranách si mnohdy můžeme připadat jako kovboj projíždějící ve westernu úzkou soutěskou. Samotné barvy z prostoru sice neudělají prostornou prérii, ale pocitové vnímání velikosti jimi bude ovlivněno.

Typy skříně

Úložné prostory v chodbě můžeme řešit dvěma způsoby:

  • vestavěná skříň (třeba i v podobě rohové skříně do L, v níž je oddělena šatní a méně hluboká botníková část)
  • vestavěná skříň v kombinaci s „nástavci“ (skříně nad dveřmi či jiným prostorem, který nelze zastavět)

Tak co, už máte inspiraci pro skříně do chodby? V galerii zakázek najdete fotogalerii těchto skříní. Pokud chcete vědět, kolik takový nábytek přibližně stojí, podívejte se do ceníku nebo přímo na vzorovou kalkulaci ceny skříně do chodby.