Levné vestavěné skříně

S rozlišením „kvalitní“ a „méně kvalitní“ skříň se v našich končinách setkáváme poměrně často. Jaké rozdíly ale mezi těmito skříněmi ve skutečnosti jsou?

Velmi zjednodušeně a stručně můžeme říci, že dražší šatní skříně jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů a musí vydržet i to, když vám do bytu vtrhne armáda zdivočelých paviánů

Pro vše ostatní, co nábytek zažije při běžném užívání, bohatě stačí materiály levnější. Nemá tedy význam obávat se toho, že by nízkorozpočtová skříň měla špatné vlastnosti.

Minimalismus jde ruku v ruce s nízkou cenou

Jste limitováni rozpočtem? Začněte šetřit už při návrhu a sestavování nové skříně. Levná skříň může postrádat třeba dno, zadní díl, dokonce i strop, nebo bok. Takový kousek, postrádající horní stěnu, je pak flexibilnější a dá se později umístit i do problematičtějších míst omezených třeba stropním trámem.

Na co dávat pozor? Pokud uskladňujeme šaty, tato skříň by neměla postrádat zadní výplň.

Základní vzhled je možno dekorovat finančně dostupným originálním, designovým polepem. Více o dekorech a levných materiálech zjistíte ZDE.

Na čem můžete při návrhu skříně ušetřit?

  • Materiál korpusu: Laminem oproti dýze můžete cenu snížit násobně.
  • Materiál rámu dveří: Kovový je zhruba o čtvrtinu levnější, než hliníkový.
  • Materiál výplně dveří: Pokud se ale rozhodnete pro klasické laminátové, ušetříte až čtyřnásobně.
  • Absence zrcadla: Skříně bez zrcadel jsou mnohem levnější než ty se zrcadly.
  • Barva dveří: I samotná barva může cenu skříně ovlivnit v řádu desítek procent.
  • Doplňky: Drátěný koš je oproti výsuvné polici o 50 % levnější. Nebo pohodlný plnovýsuv vs. ekonomičtějšího polovýsuv. Ušetřit také můžete vynecháním poliček.
  • Dekor skříně: Bílý vnitřní interiér sníží cenu v řádu desítek procent.

Jak se tedy rozhodnout?

Levná vestavěná skříň nám udělá mnohem menší vítr v peněžence než její luxusní sestra, a nemusí přitom vypadat špatně. Vždyť skříň na míru lze se zhotovitelem vyladit do co nejlepší podoby, vše je jen otázka komunikace.