Levné vestavěné skříně

Žít v luxusním bytě překypujícím nábytkem z nejdražších materiálů by chtěl snad každý, nicméně existuje poměrně zásadní překážka - peníze. Levná vestavěná skříň nám udělá mnohem menší vítr v peněžence než její luxusní sestra, a nemusí přitom vypadat špatně. Vždyť skříň na míru lze se zhotovitelem vyladit do co nejlepší podoby, vše je jen otázka komunikace.

Vestavěné skříně z levných a kvalitních komponentů

S rozlišením „kvalitní“ a „méně kvalitní“ skříň se setkáváme často, ale co to vlastně znamená? Stručně řečeno ta dražší z kvalitnějších materiálů musí vydržet, pokud vám do bytu vtrhne armáda zdivočelých paviánů, pro vše ostatní, co nábytek zažije při běžném užívání, bohatě stačí materiály levnější. Nemá tedy význam obávat se, že by nízkorozpočtová skříň měla špatné vlastnosti.

Levné dekory

Další možnost jak ušetřit nabízí použití méně nákladných výplní, třeba základní dekory lamina bez výraznějších barevných kreací srazí cenu na hladinu mnohem nižší než při použití zrcadla, provázkového výpletu nebo například žaluzií. Základní vzhled bez příkras, pakliže by se vám zdál příliš fádní, je pak možné dodekorovat finančně dostupným designovým polepem. Více o dekorech a levných materiálech zjistíte ZDE

Úspora na policích a rámech skříně

Úspora se dá hledat i uvnitř, stačí pečlivě zvážit, kam je nutné dávat masivní police a kde by stačil, či dokonce lépe plnil daný účel drátěný koš. U výsuvných polic a košů je zase třeba přemýšlet o tom, zda skutečně potřebujeme plný výsuv nebo jen polovýsuvné pojezdy.

Mezi rámy skříně je populární ten hliníkový s méně hlučnými kolejnicemi při posuvu dveří, ovšem kovový rám z řad Lux nebo Standard srazí cenu, tak jako u otočných dveří panty, pakliže i u nich použijeme méně nákladné materiály.

Na skříni uspoříme také odstraněním jedné stěny

A na čem že se vlastně dá ušetřit? Vedle zmíněného materiálu i na některých komponentech. Levná skříň může postrádat třeba dno, zadní díl, dokonce i strop. Takový kousek postrádající horní stěnu je pak flexibilnější a dá se později umístit i do problematičtějších míst omezených třeba stropním trámem. Nábytek na míru se totiž dá přemístit i jinam. Specifické parametry a použití mají také levné šatní skříně.

Pokud vás naše nabídka oslovila, prohlédněte si některé levnější varianty kalkulací:


Máte-li zájem o výrobu finančně dostupné vestavěné skříně nebo o podrobnější informace, neváhejte využít formulář níže.

Napište nám

Chci kalkulaci