Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Šatní skříně na míru

Vyrobit skříň podle osobních potřeb mužů, žen, či dětí lze. Stačí si jen ujasnit, co v ní budeme skladovat za oblečení. Kromě toho je třeba si ujasnit, zda bude šatní skříň z levnějšího, či odolnějšího materiálu, s otočnými nebo posuvnými dveřmi.

Která místnost je ideální pro umístění šatní skříně?

Jak při umístění šatní skříně využít maximum volného prostoru

platí pro region Prahy

V jaké místnosti oblečení skladovat?

Oblečení pro rodinu bez dětí Byt 1+1: šatní skříň v obývacím pokoji nebo v koupelně. Byt 2+1: šatní skříň v ložnici, uvnitř obývací stěny, nebo v předsíni.
Oblečení pro rodinu s 2 či 3 dětmi Byt 3+1: šatní skříň dětí a rodičů jsou v oddělených pokojích. Dle dispozic bytu lze pro šatní prostory využít také předsíň nebo prostornější chodbu.

Které oblečení věšet na ramínka a které skládat do komínků?

 • Civilní oblečení, které se nesmí zmačkat, zavěste pomocí ramínek na šatní tyč.
 • Oblečení na doma, u kterého drobné pomačkání nevadí (trička, tepláky nebo pyžamo) můžete poskládat do komínků a umístit na police uvnitř šatní skříně.
 • Spodní prádlo a ponožky dejte do zásuvek či drátěných košů.

Jak efektivně věšet oblečení na ramínka se dočtete zde na webu mekko.cz.

V jaké výšce uložit oblečení, aby bylo po ruce?

 • Ve výši hrudníku ukládejte do police trička, tílka či jiné oděvy, které jste už sice nosili, ale ještě nejsou na vyprání.
 • Do police nad ní ukládejte svetry a mikiny.
 • Do nejvýšších polic umístěte sezónní oblečení, které nyní nevyužijete.
 • Méně používané oblečení, které v sezóně nosíte, ukládejte do nižších polic.

Jak pořídit levnou šatní skříň na míru?

Na kolik šatní skříň vyjde? To závisí na tom, co zvolíme jako nezbytné, a co si klidně odpustíme jako zbytečný luxus. Ušetřit se dá při výrobě šatní skříně kupříkladu na těchto věcech:

 • Nemusíme pořizovat skříň se všemi stěnami. Vynechat lze například dno a stropní či zadní část (platí pro vestavnou skříň).
 • Vnitřní interiér skříně v základním laminu bohatě postačí.
 • Oblečení uložené na policích namísto těch výsuvných. 
 • Posuvné dveře se zrcadly, nebo s výplní, sice vypadají skvěle, ovšem jejich nahrazením dveřmi pouze z jednoho kusu lamina bez dalších úprav zaplatíme mnohem méně..

Více se dozvíte v článku Jak pořídit levnou skříň na míru

Jak vybrat doplňky skříně, které doladí její charakter?

Nebyly by skříně na míru, kdyby k nim neexistovaly doplňky. U nás si jich můžete vybrat opravdu hodně, a to od těch běžných, jakými jsou šatní tyč, drátěné koše či šuplíky, až po netradiční vychytávky jako kravatovník a stojan na žehličku či na vysavač. Různé komponenty pak lze zvolit ve variantách výsuvných, sklápěcích, zkrátka takových, které vám co nejvíce usnadní organizaci uvnitř skříně.

Skříně na míru

Které skříně ocení muži?

Nespokojené manželky si patrně neodpustí poznámku, že ideální skříň pro muže je taková, jež sama uklidí manželův nepořádek, ovšem nic takového bohužel neexistuje. Lze se tomu alespoň přiblížit v případě použití různých pomůcek pro lepší organizaci, například kravatovník, kalhotovník či vyšších prostorů mezi policemi pro sportovní vybavení větších rozměrů.

Které skříně ocení ženy?

Dámy ocení třeba skříně s různými doplňky pomáhajícími organizovat jejich flotilu bot, ať už pro ně zvolí víceúčelové výsuvné koše nebo přímo specializované výsuvné držáky na boty. Hodit se mohou i menší šuplíky na knoflíčky, pásky či šátky.

Máte konkrétní představu o tom, jak by vaše nová skříň měla na míru vypadat, nebo se potřebujete zeptat na podrobnější informace? Neváhejte použít následující kontaktní formulář. Brzo na váš dotaz odpovíme.

Ať už je váš pokoj moderní nebo menší, u nás si vždy najdete vhodnou cestu, jak využít efektivně a zároveň elegantně každé volné místo, vhodné pro vestavěné skříně. Skříně jsou na míru postaveny tak, že ladí jak s pokojem, tak i s jeho obyvateli – do dětského pokoje nebo pro obývací pokoj s vestavěnou skříní.

 

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.