Dekor a materiál vestavěné skříně na míru 

Toužíte mít ve svém interiéru moderní a zároveň dokonale praktickou vestavěnou skříň, která vám ušetří spoustu místa a ještě bude lahodit vašim očím? Potom jistě zvažujete, jaký si k jejímu zhotovení vybrat materiál a dekor. Z materiálu je v dnešní době nejpraktičtější lamino, které svým vzhledem supluje dřevo, a přitom je levnější a nijak náročné na údržbu. Pokud ve skříni nebudete skladovat extra těžké věci, které se do ní ani nehodí, nemusíte se bát, že by lamino vaše používání neuneslo.

Vybírat materiál skříně můžete podle mnoha kritérií:

Zvažte, zda se obrátíte na profesionály, kteří vám skříň vyrobí na míru tak, aby plně vyhovovala dispozicím vašeho interiéru. Právě při zakázkové výrobě si můžete nechat přizpůsobit takřka každý kousek skříně – to, z jakého materiálu bude a jak bude vypadat.

  • podle pokoje, kde bude skříň stát

To, v jakém pokoji bude vestavěná skříň stát a jakou funkci bude plnit, vám může v mnohém napovědět, co se materiálu a dekoru týče. Dekor se obvykle výrazně liší právě podle umístění skříně v interiéru. Zatímco skříním v dětských pokojích vládnou výplně skříní a jejich dveří v pestrých barvách, v ložnicích převládá bílé lamino nebo barevně lakované sklo a v obývacích pokojích nejčastěji dominují přírodní barvy, spíše tmavší, které neupoutávají pozornost a příliš neodráží světlo.

  • podle moderních trendů v designu

Chcete-li, aby vaše nová skříň kopírovala současné trendy moderního designu, rozhodně neuděláte chybu, když vsadíte na vysoce lesklý dekor nebo na laminátovou úpravu působící dojmem dýhy. Vysoký lesk se rozhodně nejvíce hodí do koupelen, je však nutné vždy počítat s tím, že může velmi snadno dojít k jeho poškrábání.

  • podle ceny (levné versus luxusní)

Často si lidé materiál a dekor skříně vybírají podle ceny. Mezi ty nejlevnější dekory vestavěných skříní patří matně bílý dekor, zlatou střední cestu ztvárňují tradiční unibarvy a mezi ty nejluxusnější patří bílý lesk nebo odstín macchiato. Pokud chcete pořídit luxusnější dekor materiál a přitom ušetřit, vězte, že skřín na míru lze pořídit levněji.

  • podle oblíbenosti nebo originality

Mezi nejprodávanější, tedy nejpopulárnější dekory skříní patří odstíny dřeva, zejména přírodní dub a čokoláda. Na druhé straně stojí ty skříně, které vlastní jen minimum lidí – originálním skříním vévodí dekor růžový a fialový.

Jaké jsou výhody moderního lamina: je levnější a přesto kvalitní

Když se řekne „lamino“, rozhodně se nemusíte děsit nevzhledného materiálu, který u vás doma žádnou parádu nenadělá. Moderní lamino, to je totiž úplně jiná liga. Především je velmi odolné a dlouho vydrží, zachovává si svůj tvar i svou barvu a nemusíte se u něj bát brzkého oděru.

Další výhodou je samozřejmě jeho snadná údržba, pro kterou není potřeba žádných speciálních přípravků.

Pokud vám to ještě stále nestačí, můžeme dodat, že lamino je levné – levnější než dřevo a paradoxně vydrží déle pěkné. Skříně z lamina jsou proto skvělou volbou pro všechny, kteří touží po pěkném nábytku bez zbytečné práce.

A nakonec musíme zmínit i to, že existuje široká paleta dekorů, z nichž si můžete vybírat podle svého gusta, s minimem ústupků.

Prohlédněte si a vyberte barvy dekorů vestavěné skříně od našich dodavatelů:

Pronikněte do tajů výroby vestavěnek z lamina

Jste si jisti, že chcete mít doma skříň vyrobenou z lamina? Čeká na vás tedy ještě rozhodnutí, zda k výrobě zvolíte laminované dřevotřískové desky nebo dýhu:

  1. Laminované dřevotřískové desky (LTD): surové dřevotřískové desky laminované impregnovaným dekorativním papírem, cenově výhodné, vysoce trvanlivé, odolné a stabilní.
  2. Dýhovaná laminodřevotřísková deska: dražší, než lamino (ovšem jde o levnější variantu masivu). Lamino je jednoduše pokryté štěpem dřeva.
TIP: Pokud hledáte levnější variantu dýhy, postačí Vám tzv. "Supermat" (lamino v dekoru dřeva bez lesku). 

U obou variant je zapotřebí hran, které slouží k finální úpravě i ochraně skříně. Vyrábějí se v různých rozměrech a strukturách, lze si tedy vybrat takové, které budou designově perfektně ladit s celou skříní i s ostatním vybavením.

Tloušťka korpusu

  • 10 mm (pro záda skříně)
  • 16 mm (pro korpus nedoporučujeme, prohýbá se)
  • 18 mm (nejčastější řešení korpusu skříně)
  • 25 mm a 36 mm (dvojí využití: pro robustnější a moderní vzhled; pro věšákové stěny, knihovny, desky stolu, postele)

Nezůstávejte u přemýšlení o vestavěné skříni na míru. Ozvěte se nám a promyslíme, co pro vás bude nejlepší!

zpět na výběr rámů, materiálů, výplní

Nenašli jste co jste hledali? Zeptejte se nás prostřednictvím formuláře níže.

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.