Ložnice - vestavěné skříně a další úložné prostory

Má být nejmenší místností bytu. Větší prostor totiž musíte nechat dětem. Často je spojená se šatnou/šatní místností. Úložné prostory lze mít ve vestavěných skříních a pod postelí či nad vchodem do místnosti . Jedná se o ideální místo pro instalaci velkého úložného prostoru

Při zařizování stylové ložnice můžete využít naší inspirace. Ta spočívá v nábytku na míru. Dle vašich preferencí a rozměrů místnosti lze vyrobit na přání nejen šatní skříně, ale také komody nebo další úložné prostory. Pokud je součástí ložnice šatna, i tu lze vyrobit na míru vašim požadavkům a představám. Jaká kritéria při výběru nábytku do ložnice zvážit? Tady je několik tipů.

V čem spočívá výhoda vestavěné šatní skříně?

Nejdůležitějším nábytkem v ložnici je hned po posteli nepochybně šatní skříň. Vestavěná skříň usnadní ranní vstávání a výběr oblečení, ale také ukládání ložního prádla nebo přikrývek pro návštěvy. Zdá se to jako banalita, ale všechny tyto všední věci běžného života nás inspirují při návrzích nábytku na míru.

Z jakých typů šatních skříní si mohu vybrat?

V ložnici jsou obvykle použity 3 typy šatních skříní:

 1. Rovná

Rovné šatní skříně se hodí do větších prostor. Při otevírání je ale potřeba zvážit, zda zvolit klasické dveřní křídla otevírající se do prostoru anebo je vyměnit za jejich posuvnou variantu.

 1. Rohová

Tuto šatní skříň využijete v místnostech, kde jste limitování prostorem a přítomností nejrůznějších rohů a výklenků.

 1. Speciální

Tento druh skříně disponuje úložným prostorem po obou stranách postele i skříňkami nad ní.

Další možností je samostatná šatna navazující na ložnici. U většiny cen skříní je navíc možno ušetřit několik desítek procent vynecháním některých dílů (například dno, zadní díl, bok nebo dokonce strop).

Tipy a triky pro výběr šatní skříně

 • Křídlo dveří by nemělo přesáhnout 120 cm šířky, u skleněné výplně jde o 100 cm
   
 • Skříň může sahat až ke stropu, venkovní hloubka by neměla klesnout pod 60 cm
   
 • V souvislosti s malou místností volte raději skříně s posuvnými dveřmi
   
 • Dbejte na tiché otevírání dveří, což může být zajištěno například hliníkovými rámy
   
 • Skříně lze libovolně doplňovat a modifikovat podle vašich potřeb (doplnění o kravatovníkdržák na žehličku, kalhotovník, drátěné koše, sklopné tyče, systém TIP-ON na zmáčknutí bez madel apod.)
   
 • Skříně pro ženy by měly být obvykle vybaveny minimálně třemi šuplíky na spodní prádlo, mužům by měly stačit dva
Ložnice rodičů - úložné šatní prostory podle počtu dětí
byt 2+1 Jestliže žije v domácnosti potomek a je pro něj vyčleněn vlastní samostatný pokoj, funkci ložnice přebírá pokoj obývací, jehož součástí budou také úložné prostory.
byt 3+1 Ložnice pro rodiče je samostatná. Její součástí jsou také úložné prostory.

* záleží na dispozicích bytu. Více o řešení úložných prostor v bytě.

Jaké barvy a materiály se hodí pro skříň v ložnici?

Barvy

Co se barevného provedení skříně týče, volíme spíše  méně výrazné tóny (např. dřevodekory s decentnějšími odstíny oranžové, nebo modré). Nadčasová bílá zase pomůže prosvětlení a optickému zvětšení pokoje. Tematickou inspiraci můžete hledat i v naší fotogalerii.

Materiály

Z hlediska použitých materiálů lze pozorovat silný trend skleněných povrchů. Vypadají nádherně, ovšem musíme si u nich dát pozor na vrhání odlesků slunce na nevhodná místa. Neméně oblíbené je také použití zrcadel, které místnost opticky zvětší. Populární je i bambusový výplet, který dodává nábytku „retro“ styl.

A co cena?

Další nábytek na míru do ložnice

Kromě šatních skříní ale dokážeme vyrobit na míru také nejrůznější komody, noční stolky nebo další úložné prostory třeba nad vstupem do místnosti. 

Podívejte se na galerii zakázek skříní do ložnice nebo na cenové kalkulace. Můžete nás také rovnou kontaktovat na čísle +420 721 631 052 nebo pomocí kontaktního formuláře.

vestavěná skříň do ložnice s komodou vestavěná skříň do ložnice s komodou bez dveří skříň v ložnici 4m skříň v ložnici 4m bez dveří skříň do ložnice 5m skříň do ložnice 5m bez dveří rohová skříň v ložnici s bambusovým výpletem rohová skříň v ložnici s bambusovým výpletem bez dveří rohová ložnicová šatní skříň 3m rohová ložnicová šatní skříň 3m bez dveří rohový skříňový systém v ložnici rohový skříňový systém v ložnici bez dveří

Proč Vestavenky?

ikona

20 let zkušeností

Od roku 2000 vyrábíme a montujeme český nábytek.

ikona

Konzultace zdarma

Konzultace, zaměření a poradenství u Vás doma ZDARMA.

ikona

Kvalitní materiály

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Vše v ceně

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.

Další pokoje: