Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Šatna na míru - vestavěná šatna 

Ve velkých bytech se nachází samostatně, v malých je součástí chodby. Vždy by měla být maximálně využita. Může vzniknout i pod schody. Často se nachází poblíž ložnice či koupelny, a často v podkroví.

Malá místnůstka, co s ní? Zařiďte si v ní na míru šatnu jakožto otevřenou šatní skříň - nejvariabilnější prostor, kde během roku uložíte nejen oblečení.

Úložný prostor můžete mít ve tvaru písmene U, nebo do L. Teoreticky lze také police uspořádat jen k jedné stěně.

Jak vyřešit uspořádaní šatny do písmene „U“?do_u_1_300_03

Tam, kde je místo pro šatnu dosti velké, většinou vítězí tato varianta skýtající mnoho úložného prostoru. Všechny stěny jsou zastavěné, vepředu se nachází vchod, a tak ani píď nezůstane nevyužitá. Řešení pro ty, kdo potřebují uskladnit hodně věcí.

Šatnu do U ovšem můžeme vidět i ve velmi malých a úzkých prostorech. Bývá to ve výklencích, kam lze vmáčknout šatnu vypadající na první pohled jako obyčejná skříň. Lze do ni ovšem vstoupit, třeba se i posadit a manipulovat s věcmi uvnitř.

do_l_2_300

Jak vyřešit uspořádaní šatny do písmene „L“?

do_l_1_300Okno, dveře nebo topení mohou být příčinou toho, že jedna stěny šatny zůstane prázdná. Zvážit tuto variantu ale stojí za to i v případě, že nic nepřekáží. Vestavěná šatna do L totiž poskytuje hodně místa pro pohyb a oblékání uvnitř. A na prázdnou stěnu může přijít například zrcadlo.

Jaké výhody nabízí vestavěné šatny?

Realizované šatny na míru

 • Bílý policový systém se šatní tyčí do vestavěné šatny a dvě kryté zásuvky
 • otevřená šatna na míru do podkrovní místnosti
 • regálový systém s otevřenými policemi i uzavřenými šuplíky
 • rohový vestavěný systém s regály a volným prostorem do šatní skříně
 • samostatné bílé police do chodby
 • šatna u podkrovní ložnice pro manželský pár v bílém provedení
Minigalerie
Dveře u šatních skříní bývají často to nejdražší na celé zakázce. V případě pořízení šatny na míru je máte již u vchodu do místnosti, takže odpadá jeden velký výdaj (u většiny šatních skříní tvoří dveře 40 - 50 % ceny).
 • Oddělený prostor

Vše budete mít uloženo v samostatné místnosti, kam oči hostů nezabloudí: Nevíte, kam skrýt lyže, snowboard či příslušenství na kolo? Ve vestavěné šatně bude všechno pěkně uklizené mimo zraky příchozích.
 • Velká variabilita

V samostatné místnůstce se vše dělá lépe, omezení představuje vlastně jen případné okno. S řešením na míru si můžete přizpůsobit podle rozpočtu či podle množství oblečení i tvar šatního systému, třeba do L nebo do I. Jestliže zvolíte šatnu do U, vznikne vám z místnosti většinou úzká nudle. Tu prosvětlíte a trochu i opticky zvětšíte posuvnými dveřmi ze skla (oblíbený je materiál výplně lacobel).
 • Lepší podmínky pro uskladnění oblečení

Prádlo není uzavřené v miniaturním prostoru, má kolem sebe více místa a může „dýchat“. Není cítit zatuchlinou. Navíc si stačí pořídit jen policové systémy s několika doplňky jako sklopné šatní tyče, držák na vysavač nebo drátěný koš. Záda, strop a dno si pořizovat nemusíte, ušetříte a oblečení lépe větrá.
 • Soukromí

Není nad to si zalézt do šatny a v klidu si zkoušet kombinace oblečení, aniž bychom šustěním budili partnera, jak tomu bývá u šatních skříní umístěných v ložnici.

Na co myslet při pořizování šatny s policovým systémem?

Tak co, rozhodli jste se pro šatnu s policovým systémem? Pak budete potřebovat ještě pár tipů:

doplkov_300

 • Barva

Zákazníci si nejčastěji volí hladký bílý dekor. Dobře se udržuje, prosvětluje prostor a stojí nejméně ze všech dostupných variant. Bílá barva působí moderně a luxusně vypadá např. ve spojení se sklem či kovem. V trendu je také i světle modrá barva skříňového prostoru, která výrazně nadlehčuje své okolí.
 • Osvětlení

Ideálním tipem na osvětlení do šatny jsou bodovky či LED úsporná svítidla.
 • Uspořádání věcí ve skříni

Pro dobrou a stálou přehlednost všech věcí v šatně doporučujeme dávat nejvýše předměty, které používáte co nejméně (např. náhradní lůžkoviny a sezónní oděvy. Do dolních prostorů dávejte boty. A svrchní oděvy by se na sebe neměly mačkat, protože častý otěr s jinými oděvy je bude pomalu ničit.
 

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.