Inspirace šatny - vestavěné šatní skříně 

Ve velkých bytech se nachází samostatně, v malých je součástí chodby. Vždy by měla být maximálně využita. Může vzniknout i pod schody. Je to nejvariabilnější prostor, během roku slouží k uložení různých věcí. Často se nachází poblíž ložnice či koupelny; moderní pojetí je šatna u vchodu do domu nebo v podkroví. Z nábytku je vhodný botník, věšáková stěna a šatní tyče
Malá místnůstka, pro psa moc velký luxus, ale pro děti nedostatečná. Co s ní? Zařiďte si v ní na míru šatnu. Inspiraci vám mohou přinést tipy na této stránce. Víte, jaké má vlastně vestavěná šatna výhody? Třeba vám pomohou vybrat i typ šatny.

Typy vestavěné šatny

do_u_2_300_01Z hlediska členění prostoru známe dva způsoby, jak si vestavěnou skříň na oblečení uspořádat. Do U, nebo do L. Teoreticky ji lze také postavit jen k jedné stěně, toto řešení ovšem klienti nevolí, zbytečně by se zbavili možnosti ukládat věci na jednu či dvě volné stěny.

Šatna s uspořádáním do Udo_u_1_300_03

Tam, kde je místo pro šatnu dosti velké, většinou vítězí tato varianta skýtající mnoho úložného prostoru. Všechny stěny jsou zastavěné, vepředu se nachází vchod, a tak ani píď nezůstane nevyužitá. Řešení pro ty, kdo potřebují uskladnit hodně věcí.

Šatnu do U ovšem můžeme vidět i ve velmi malých a úzkých prostorech. Bývá to ve výklencích, kam lze vmáčknout šatnu vypadající na první pohled jako obyčejná skříň. Lze do ni ovšem vstoupit, třeba se i posadit a manipulovat s věcmi uvnitř.

do_l_2_300

Šatna s uspořádáním do L

do_l_1_300Okno, dveře nebo topení mohou být příčinou toho, že jedna stěny šatny zůstane prázdná. Zvážit tuto variantu ale stojí za to i v případě, že nic nepřekáží. Vestavěná šatna do L totiž poskytuje hodně místa pro pohyb a oblékání uvnitř. A na prázdnou stěnu může přijít například zrcadlo.

Výhody vestavěné šatny

Realizované šatny na míru

 • Bílý policový systém se šatní tyčí do vestavěné šatny a dvě kryté zásuvky
 • otevřená šatna na míru do podkrovní místnosti
 • regálový systém s otevřenými policemi i uzavřenými šuplíky
 • rohový vestavěný systém s regály a volným prostorem do šatní skříně
 • samostatné bílé police do chodby
 • šatna u podkrovní ložnice pro manželský pár v bílém provedení
Minigalerie
Lze jich najít hned několik:
 • Nižší cena: Dveře u šatních skříní bývají často to nejdražší na celé zakázce. V případě pořízení šatny na míru je máte již u vchodu do místnosti, takže odpadá jeden velký výdaj (u většiny šatních skříní tvoří dveře 40 - 50 % ceny).
 • Oddělený prostor, kam oči hostů nezabloudí: Nevíte, kam skrýt lyže, snowboard či příslušenství na kolo? Ve vestavěné šatně bude všechno pěkně uklizené mimo zraky příchozích.
 • Velká variabilita. V samostatné místnůstce se vše dělá lépe, omezení představuje vlastně jen případné okno. S řešením na míru si můžete přizpůsobit podle rozpočtu či podle množství oblečení i tvar šatního systému, třeba do L nebo do I. Jestliže zvolíte šatnu do U, vznikne vám z místnosti většinou úzká nudle. Tu prosvětlíte a trochu i opticky zvětšíte posuvnými dveřmi ze skla (oblíbený je materiál výplně lacobel).
 • Lepší podmínky pro uskladnění oblečení. Prádlo není uzavřené v miniaturním prostoru, má kolem sebe více místa a může „dýchat“. Není cítit zatuchlinou. Navíc si stačí pořídit jen policové systémy s několika doplňky jako sklopné šatní tyče, držák na vysavač nebo drátěný koš. Záda, strop a dno si pořizovat nemusíte, ušetříte a oblečení lépe větrá.
 • Soukromí. Není nad to si zalézt do šatny a v klidu si zkoušet kombinace oblečení, aniž bychom šustěním budili partnera, jak tomu bývá u šatních skříní umístěných v ložnici.

Tak co, rozhodli jste se pro šatnu s policovým systémem? Pak budete potřebovat ještě pár tipů:

doplkov_300

 • Zákazníci si nejčastěji volí hladký bílý dekor. Dobře se udržuje, prosvětluje prostor a stojí nejméně ze všech dostupných variant.Bílá barva působí moderně a luxusně vypadá např. ve spojení se sklem či kovem. V trendu je také i světle modrá barva skříňového prostoru, která výrazně nadlehčuje své okolí.
 • Jako vstup do místnosti šatny se dají použít posuvné dveře (vyjdou o 50% ONYX).
 • Ideálním tipem na osvětlení do šatny jsou bodovky či LED úsporná svítidla.
 • Pro dobrou a stálou přehlednost všech věcí v šatně doporučujeme dávat nejvýše předměty, které používáte co nejméně (např. náhradní lůžkoviny a sezónní oděvy. Do dolních prostorů dávejte boty. A svrchní oděvy by se na sebe neměly mačkat, protože častý otěr s jinými oděvy je bude pomalu ničit.
Kam dál:

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.