Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Vestavěné skříně a dětské pokoje na míru

Primárně nejsvětlejší pokoj určený pro hry i odpočinek dětí, zároveň jedna z větších místností bytu. Ideálně má být co nejméně zastavěný nábytkem, aby zbyl prostor na hry. Stačí zde mít psací stůl, postel s úložným prostorem a skříň na hračky či oblečení. Dále menší knihovničku či vhodně umístěné police

Od nábytku do ostatních místností by se skříň a další nábytek do dětského pokoje měl lišit v aspektu bezpečnosti, designu a vybavení.

Čemu přizpůsobit design nábytku do dětského pokoje?

Psychologové doporučují, aby bylo vybavení dětského pokoje hodně originální a barevné. Tomu může napomoci například méně tradiční materiál výplně – třeba bambus, ratan, nebo lacobel, případně se lze inspirovat pěknými polepy z vašich vlastních fotek.

Kde má stát šatní skříň dětí?
byt 1+1 Protože je byt limitován prostorem, úložné prostory bude dítě sdílet s rodiči.
byt 2+1/3+1 Ve větších bytech budou mít děti (anebo jedno dítě) úložné prostory v dětském pokoji.

* záleží na dispozicích bytu. Více o řešení úložných prostor v bytě.

Jakými bezpečnostními prvky jsou vybaveny naše vestavěné skříně na míru?

Bezpečí vašeho dítěte je u nás prioritou, a proto k našim vestavěným skříním na míru nabízíme řadu doplňků, díky nimž už se o své dítko nebudete muset bát. 

Přibouchnuté prsty jsou již minulostí

Znáte to, jen co se otočíte, nechtěně si vaše ratolest skřípne prsty ve dveřích. Abyste mohli včas předejít zraněním, nabízíme dvě účinné vychytávky – hliníkové rámy s dotahem posuvných dveří, které mají za funkci zbrzdit dveře i v případě, že je zavřeme příliš razantně (lidově řečeno s nimi „praštíme“) a panty otočných dveří s integrovaným tlumením

Co se pantů týče, jedná se sice o pokročilé, ale klienty hojně využívané řešení.Důvodem je především jeho cenová přívětivost, kdy se cena pantu pohybuje v řádech pár desítek korun (na jedny dveře jich přitom potřebujete zhruba pět). K dosažení co nejvyšší míry bezpečnosti používáme pouze kvalitní kování renomované firmy Blum.

Pád zásuvky na nohu už nehrozí

Pokud se obáváte, že vaše dítě zásuvku vysune natolik, že zcela vypadne z pojezdů a spadne mu na nohu, pak jsou pro vás tím pravým řešením tzv. plnovýsuvné zásuvky, jejichž zarážky nedovolí posouvání dále z koncové polohy. Vyjetí šuplíku ven tak už nepřipadá v úvahu.

Pryč s nebezpečnými vyčnívajícími madly

Čas od času děti dovádí a někdy se bohužel stává, že zakopnou a při pádu se poraní o madla nábytku. Za účelem odstranění tohoto rizika, poskytujeme dotykové otevírání zásuvek TIP-ON, které madla na nábytku eliminuje. A pokud vaše děti zapomínají dovírat zásuvky, a ty tak nebezpečně trčí do prostoru, bezpečí zajistí šuplík opatřený plnovýsuvem s dotahem.

Skleněné prvky ve skříni? Ano, a dokonce bez střepů!

Velkým tématem je sklo v dětském pokoji, nejen na skříni. Když se ovšem rozbije, stává se z designové okrasy nebezpečná zbraň. Nemusí tomu tak ale být vždy. Lacobel s bezpečnostní nálepkou, která tuto skleněnou výplň zpevňuje a v případě potíží drží pohromadě, je ze všech podobných materiálů do dětského pokoje nejvhodnější.

Hledáte skříň, která roste s dítětem? Tady je!

Myslíte na dynamičnost vývoje dětského pokoje? 

Dětský pokoj je místnost, která by se svým vybavením měla vyvíjet ze všech místností v bytě nejdynamičtěji. Jinými slovy by měl pokoj růst spolu s dítětem. Proto se vyplatí mít na míru předvrtané otvory na snadnou změnu polohy polic, ze stejného důvodu je také vhodné mít v nábytku co nejméně pevných dílů. Ať už zvolíte menší kusy, nebo kompletní řešení skříně, na toto byste neměli zapomenout.

Co se týká vnitřního vybavení, nejdříve doporučujeme vybavit skříň sklopnou tyčí a později, až dítě doroste a dosáhne do vyšších poloh, ji můžete vyměnit za výsuvnou. Další doplněk, který může potomek ocenit, je kalhotovník. Dávat na něj kalhoty mnozí považují za komfortnější než je dávat na ramínko.

I barva skříně může "růst s dítětem"

Jak dítko odroste, nahrazujeme dveře z barev typicky dětských (růžová/modrá) na univerzálnější barvy, případně dekor s kresbou dřeva.

Chlapec, nebo dívka? Přizpůsobte skříň potřebám dítěte

skříň do chlapeckého pokoje
Skříň pro chlapce s větším počtem polic
skříň do dívčího pokoje
Skříň pro dívku s výše umístěnými šatními tyčemi
 

Možná to slyšíte poprvé, ale je tomu opravdu tak. Vestavěná skříň určená do pokoje pro chlapce by ideálně měla vypadat trochu jinak než ta dívčí. Rozdíl může být patrný už na první pohled – dívky totiž často vyžadují jemnější barvy a jejich jednotlivé odstíny i větší zrcadlovou plochu než chlapci. A ty nejdůležitější odlišnosti najdeme samozřejmě vně skříně:

  • dívčí skříň obvykle obsahuje více zásuvek než chlapecká
  • dívky potřebují ve skříni umístit šatní tyč výše, aby na ni mohly na ramínkách věšet šaty a kabáty
  • chlapci vyžadují ve skříni více polic na mikiny a trička než dívky
  • pro obě skupiny můžete zvolit odlišné barvy dveří
skříň v dětském pokoji na míru chlapci i dívce
Skříň má dvě části – pro dívku a chlapce

Vsadíte na rozumný kompromis? Zvolte univerzální skříň pro chlapce i dívku

Pokud jeden pokoj sdílí chlapec s dívkou, je nutné udělat kompromis mezi těmito dvěma variantami, což není jednoduché, ale ani nemožné. Taková skříň by měla být především z vnějšku v harmonii s celým pokojem, ale na druhou stranu by měla být alespoň pomyslně rozdělena na dvě části, z nichž každá půjde využít jinak – jedna bude vyhovovat chlapci, druhá dívce.

Kde se mohu dále inspirovat?

Další dávku inspirace, rad a tipů naleznete například zde:

Hledáte inspiraci? Tady je další nábytek na míru do dětského pokoje

 
 

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.