Dětské pokoje na míru: nábytek, skříně

Primárně nejsvětlejší pokoj určený pro hry i odpočinek dětí, zároveň jedna z větších místností bytu. Ideálně má být co nejméně zastavěný nábytkem, aby zbyl prostor na hry. Stačí zde mít psací stůl, postel s úložným prostorem a skříň na hračky či oblečení. Dále menší knihovničku či vhodně umístěné police

Hledáte inspiraci pro dětský pokoj? Od nábytku do ostatních místností by se skříň a další nábytek do dětského pokoje měl lišit v aspektu bezpečnosti, designu a vybavení.

Čemu přizpůsobit design nábytku do dětského pokoje?

Psychologové doporučují, aby bylo vybavení dětského pokoje hodně originální a barevné. Tomu může napomoci například méně tradiční materiál výplně – třeba bambus, ratan, nebo lacobel, případně se lze inspirovat pěknými polepy z vašich vlastních fotek.

Kde má stát šatní skříň dětí?
byt 1+1 Protože je byt limitován prostorem, úložné prostory bude dítě sdílet s rodiči.
byt 2+1/3+1 Ve větších bytech budou mít děti (anebo jedno dítě) úložné prostory v dětském pokoji.

* záleží na dispozicích bytu. Více o řešení úložných prostor v bytě.

Jakými bezpečnostními prvky jsou vybaveny naše vestavěné skříně na míru?

Bezpečí dětí se dá zvýšit mimo jiné výběrem správné skříně, respektive jejich doplňků. Mezi ty nejdůležitější patří především:

  • hliníkové rámy s dotahem posuvných dveří

Rámy s dotahem u posuvných dveří a panty s integrovaným tlumením u otočných dveří mají za funkci zbrzdit dveře i v případě, že je zavřeme příliš razantně (lidově řečeno s nimi „praštíme“). Díky těmto vychytávkám u dveří můžeme předejít zranění. Přibouchnuté prsty tady už nehrozí.

  • panty otočných dveří s integrovaným tlumením

Ač se jedná o pokročilejší řešení, je klienty hojně využíváno. Důvodem je především jeho cenová přívětivost, kdy se cena pantu pohybuje v řádech pár desítek korun (na jedny dveře jich přitom potřebujete zhruba pět). Avšak ochrana vašeho dítěte před skřípnutím prstů je samozřejmě k nezaplacení. K dosažení co nejvyšší míry bezpečnosti používáme pouze kvalitní kování renomované firmy Blum.

  • plnovýsuvné zásuvky

U plnovýsuvného šuplíku zase zarážky nedovolí posouvat se dále z koncové polohy, takže nepřipadá v úvahu vyjetí ven a následný pád zásuvky na nohu.

  • dotykové otevírání zásuvek TIP-ON

Pantové dotykové otevírání systémem TIP-ON eliminuje na nábytku madla, o která by se dítě mohlo při pádu poranit. A pokud vaše děti zapomínají dovírat zásuvky, a ty tak nebezpečně trčí do prostoru, bezpečí zajistí šuplík opatřený plnovýsuvem s dotahem.

  • skleněné výplně dveří lacobel s bezpečnostní nálepkou

Velkým tématem je sklo v dětském pokoji, nejen na skříni. Vypadá přece tak hezky! Když se ovšem rozbije, stává se z designové okrasy nebezpečná zbraň. Nemusí tomu tak ale být vždy. Lacobel s bezpečnostní nálepkou, která tuto skleněnou výplň zpevňuje a v případě potíží drží pohromadě, je ze všech podobných materiálů do dětského pokoje nejvhodnější.

Hledáte skříň, která roste s dítětem? Tady je!

Myslíte na dynamičnost vývoje dětského pokoje? 

Dětský pokoj je místnost, která by se svým vybavením měla vyvíjet ze všech místností v bytě nejdynamičtěji. Jinými slovy by měl pokoj růst spolu s dítětem. Proto se vyplatí mít na míru předvrtané otvory na snadnou změnu polohy polic, ze stejného důvodu je také vhodné mít v nábytku co nejméně pevných dílů. Ať už zvolíte menší kusy, nebo kompletní řešení skříně, na toto byste neměli zapomenout.

Co se týká vnitřního vybavení, nejdříve doporučujeme vybavit skříň sklopnou tyčí a později, až dítě doroste a dosáhne do vyšších poloh, ji můžete vyměnit za výsuvnou. Další doplněk, který může potomek ocenit, je kalhotovník. Dávat na něj kalhoty mnozí považují za komfortnější než je dávat na ramínko.

I barva skříně může "růst s dítětem"

Jak dítko odroste, nahrazujeme dveře z barev typicky dětských (růžová/modrá) na univerzálnější barvy, případně dekor s kresbou dřeva.

Chlapec, nebo dívka? Přizpůsobte skříň potřebám dítěte

skříň do chlapeckého pokoje
Skříň pro chlapce s větším počtem polic
skříň do dívčího pokoje
Skříň pro dívku s výše umístěnými šatními tyčemi
 

Možná to slyšíte poprvé, ale je tomu opravdu tak. Vestavěná skříň určená do pokoje pro chlapce by ideálně měla vypadat trochu jinak než ta dívčí. Rozdíl může být patrný už na první pohled – dívky totiž často vyžadují jemnější barvy a jejich jednotlivé odstíny i větší zrcadlovou plochu než chlapci. A ty nejdůležitější odlišnosti najdeme samozřejmě vně skříně:

  • dívčí skříň obvykle obsahuje více zásuvek než chlapecká
  • dívky potřebují ve skříni umístit šatní tyč výše, aby na ni mohly na ramínkách věšet šaty a kabáty
  • chlapci vyžadují ve skříni více polic na mikiny a trička než dívky
  • pro obě skupiny můžete zvolit odlišné barvy dveří
skříň v dětském pokoji na míru chlapci i dívce
Skříň má dvě části – pro dívku a chlapce

Vsadíte na rozumný kompromis? Zvolte univerzální skříň pro chlapce i dívku

Pokud jeden pokoj sdílí chlapec s dívkou, je nutné udělat kompromis mezi těmito dvěma variantami, což není jednoduché, ale ani nemožné. Taková skříň by měla být především z vnějšku v harmonii s celým pokojem, ale na druhou stranu by měla být alespoň pomyslně rozdělena na dvě části, z nichž každá půjde využít jinak – jedna bude vyhovovat chlapci, druhá dívce.

Kde se mohu dále inspirovat?

Další dávku inspirace, rad a tipů naleznete například zde:

 

Hledáte inspiraci? Tady je další nábytek na míru do dětského pokoje

 
 

Proč Vestavenky?

ikona

20 let zkušeností

Od roku 2000 vyrábíme a montujeme český nábytek.

ikona

Konzultace zdarma

Konzultace, zaměření a poradenství u Vás doma ZDARMA.

ikona

Kvalitní materiály

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Vše v ceně

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.