Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Knihovna na míru

prosklená knihovna ve výklenku12 knihovna s postelí2 Malá komoda s knihovnou do podkroví Knihovna s vitrínou v bílém dekoru Vestavěná knihovna s úložným prostorem Vysoká vestavěná knihovna do předsíně vestavěná knihovna do ložnice s prosklenými dveřmi vestavěná knihovna s různě vysokými policemi zkosená knihovna v podkroví designový knihovna s atypicky řešenými skříňkami Atypická vestavěná knihovna v bílém provedení Minimalistická knihovna zakrytá posuvnými dveřmi Volně stojící dětská knihovna v tmavém dekoru Bílá knihovna kombinovaná se šatní skříní nástěnné skříňky kombinované s knihovnou Komoda kombinovaná s otevřenou knihovnou knihovna spojená s postelí knihovna z lamina v dekoru tmavého dřeva rohová knihovna kolem komínu domu knihovna s šatní skříní a otevíracími dveřmi v dětském pokoji prosklená knihovna s úložným prostorem knihovna kombinovaná s pracovním stolkem Knihovna na míru se skříněmi na ložní prádlo rohová knihovna v dekoru světlého dřeva knihovna s atypicky řešenými šuplíky a skříňkou v obýváku bílá knihovna s hlubokými regály v obývacím pokoji bílá dvojdílná vestavěná skříň s knihovnou vestavěný regálový systém knihovny s uzavřenými skříňkami ve spodní části Světle hnědá knihovna s prosklenými dveřmi bílá knihovna do výklenku vedle vstupních dveří obýváku vestavěná skříň v kombinaci skříňky s plnými dvířky a regály na knihy se skleněnými otevíracími dvířky bílá vestavěná knihovna s širokým korpusem Kombinace knihovny na míru v ložnici se světlou skříní velké množství polic ve velké skříni na míru Barevný policový systém na míru Podkrovní knihovna s komodou Knihovna v bílém provedení komoda s knihovnou v podkrovní ložnici nízká knihovna v šikmém podkroví

Zpět na fotogalerie vestavěné skříně

Levnější variantou je otevřená knihovna s vertikálním členěním. O něco nákladnější je pak knihovna s částečně uzavíratelnými prostory, a také horizontální členění, které vypadá lépe. Výslednou cenu ovlivňuje mimo jiné množství materiálu a dekor.

Kam knihovnu umístit?

Knihovna se primárně hodí do obývacího pokoje, pracovny, studentského koutku nebo dětského pokojíčku. Umístit ji ale můžete i do ložnice nebo předsíně.

Rozvržení polic

Zaměřujeme se na tyto dva typy:

  • horizontální = vodorovné dělení, které je neměnné a nelze posunovat. Jde o nesmírně efektní variantu, protože zde prakticky neexistují souměrné vertikální pole.
  • vertikální = svislé dělení má tu výhodu, že můžete police vertikálně posouvat.

Originální a atypické knihovny

Je-li vaše motto "originalita především", určitě vsaďte na kombinaci několika kontrastních barev. Kromě toho lze do jednotlivých polic knihovny na různá místa zabudovat skříňky s otevíracími dveřmi, díky čemuž budete mít i svou vlastní "skrýš". Výhodou knihovny je také její mnohostranné využití z hlediska prostorového řešení - můžete jí například obestavět komín či použít jako dělící příčku.

Dominanta místnosti, příčka rozdělující interiér

Knihovna plní nejen funkci praktického úložného prostoru, ale zároveň v místnosti působí jako dominanta navozující pocit pohodlí a komfortu. Pokud ji navíc umístíme doprostřed místnosti, může sloužit jako příčka rozdělující interiér na dvě vzdušné části s dostatkem světla.

Stojící X připevněná na zdi

Knihovnu zvládneme připevnit na zeď i bez toho, aby stála na zemi. Další oblíbenou variantou je samozřejmě také klasická volně stojící knihovna (v přímém nebo rohovém provedení).

Postavení knihovny v místnosti

Neměla by pokrývat více jak 2 stěny kvůli pocitu stísněnosti. Vhodné umístění je blíže k rohu místnosti.

Knihovna součástí nábytkové sestavy

Trendem poslední doby je zkonstruovat knihovnu do obývací stěny nebo šatní skříně. Dále zvládneme obestavět knihovnou třeba postel, nebo naopak knihovnu zabudovat přímo do čela postele.

Přizpůsobení mladším dětem

Malé děti si rády hrají, a proto je třeba poskytnout jim dostatek prostoru na hraní. V případě knihovny toho lze docílit otevřenými regálky na hračky - vše ale musí být provedeno tak, aby šlo v budoucnu tento typ nábytku zaměnit za knihovnu. A jak na to? Jednoduše připravíme více polic dopředu, vyvrtáme více děr a v případě potřeby si klient police dodá svépomocí.

Otevřená, nebo s dveřmi

Ano, knihovna může být nejen otevřená, ale dodána také s posuvnými nebo otevíracími dveřmi. Existují i varianty s dveřmi zrcadlovými. Navíc vypadá kombinace otevřeného a uzavřeného prostoru vzhledově pěkně.

Co v knihovně skladovat?

Jak knihy, tak dekorační předměty, fotorámečky nebo další věci čistě dle potřeb a preferencí majitelů. Příkladem budiž třeba vázy, květiny, sklo, porcelán, elektronické přístroje, CD/DVD apod.

 

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.