Knihovna na míru

Přejít do galerie (43 fotek)

Knihovna plní nejen funkci praktického úložného prostoru, ale zároveň v místnosti působí jako dominanta navozující pocit pohodlí a komfortu. Pokud ji navíc umístíme doprostřed místnosti, může sloužit jako příčka rozdělující interiér na dvě vzdušné části s dostatkem světla. 

Kam knihovnu umístit?

Knihovna se primárně hodí do obývacího pokoje, pracovny, studentského koutku nebo dětského pokojíčku. Umístit ji ale můžete i do ložnice nebo předsíně.

Jaké varianty rozvržení polic vlastně existují?

Zaměřujeme se na tyto dva typy:

  • horizontální = vodorovné dělení, které je neměnné a nelze posunovat. Jde o nesmírně efektní variantu, protože zde prakticky neexistují souměrné vertikální pole.
  • vertikální = svislé dělení má tu výhodu, že můžete police horizontálně posouvat.

Jak udělat z knihovny originální a atypický kus nábytku?

Je-li vaše motto "originalita především", určitě vsaďte na kombinaci několika kontrastních barev. Kromě toho lze do jednotlivých polic knihovny na různá místa zabudovat skříňky s otevíracími dveřmi, díky čemuž budete mít i svou vlastní "skrýš". Výhodou knihovny je také její mnohostranné využití z hlediska prostorového řešení - můžete jí například obestavět komín či použít jako dělící příčku.

Jaké varianty knihovny připadají v úvahu vzhledem k jejímu postavení v místnosti?

Knihovnu zvládneme připevnit na zeď i bez toho, aby stála na zemi. Další oblíbenou variantou je samozřejmě také klasická volně stojící knihovna (v přímém nebo rohovém provedení).

Neměla by pokrývat více jak 2 stěny kvůli pocitu stísněnosti. Vhodné umístění je blíže k rohu místnosti.

Do jakých sestav nábytku lze knihovnu zahrnout?

Trendem poslední doby je zkonstruovat knihovnu do obývací stěny nebo šatní skříně. Dále zvládneme obestavět knihovnou třeba postel, nebo naopak knihovnu zabudovat přímo do čela postele.

Jak knihovnu přizpůsobit mladším dětem?

Malé děti si rády hrají, a proto je třeba poskytnout jim dostatek prostoru na hraní. V případě knihovny toho lze docílit otevřenými regálky na hračky - vše ale musí být provedeno tak, aby šlo v budoucnu tento typ nábytku zaměnit za knihovnu. A jak na to? Jednoduše připravíme více polic dopředu, vyvrtáme více děr a v případě potřeby si klient police dodá svépomocí.

Lze knihovnu zakrýt, aby se na knihy neprášilo? 

Ano, knihovna může být nejen otevřená, ale dodána také s posuvnými nebo otevíracími dveřmi. Existují i varianty s dveřmi zrcadlovými. Navíc vypadá kombinace otevřeného a uzavřeného prostoru vzhledově pěkně.

Co můžeme v knihovně skladovat?

Jak knihy, tak dekorační předměty, fotorámečky nebo další věci čistě dle potřeb a preferencí majitelů. Příkladem budiž třeba vázy, květiny, sklo, porcelán, elektronické přístroje, CD/DVD apod.

vestavěná knihovna do ložnice s prosklenými dveřmi vestavěná knihovna s různě vysokými policemi zkosená knihovna v podkroví designový knihovna s atypicky řešenými skříňkami Atypická vestavěná knihovna v bílém provedení Minimalistická knihovna zakrytá posuvnými dveřmi Volně stojící dětská knihovna v tmavém dekoru Bílá knihovna kombinovaná se šatní skříní nástěnné skříňky kombinované s knihovnou Komoda kombinovaná s otevřenou knihovnou knihovna spojená s postelí knihovna z lamina v dekoru tmavého dřeva rohová knihovna kolem komínu domu knihovna s šatní skříní a otevíracími dveřmi v dětském pokoji prosklená knihovna s úložným prostorem knihovna kombinovaná s pracovním stolkem Knihovna na míru se skříněmi na ložní prádlo mělká volně stojící knihovna na míru kompaktní knihovna na míru se šuplíky v ořechovém dekoru rohová knihovna v dekoru světlého dřeva knihovna s atypicky řešenými šuplíky a skříňkou v obýváku bílá knihovna s hlubokými regály v obývacím pokoji bílá dvojdílná vestavěná skříň s knihovnou netradičně posazené police knihovny vestavěný regálový systém knihovny s uzavřenými skříňkami ve spodní části Pětipatrový otevřený policový systém knihovny do dětského pokoje Světle hnědá knihovna s prosklenými dveřmi bílá knihovna do výklenku vedle vstupních dveří obýváku skříň v dekoru dřeva s jednotlivými menšími otevřenými regály vestavěný systém skříně a regálů na horní části zdi vestavěná skříň v kombinaci skříňky s plnými dvířky a regály na knihy se skleněnými otevíracími dvířky bílá vestavěná knihovna s širokým korpusem Kombinace knihovny na míru v ložnici se světlou skříní velké množství polic ve velké skříni na míru Barevný policový systém na míru Světlá nástěnná knihovna do obývacího pokoje volně stojící knihovna v obývacím pokoji Podkrovní knihovna s komodou Knihovna v bílém provedení knihovna za válendou komoda s knihovnou v podkrovní ložnici knihovna v hale nízká knihovna v šikmém podkroví
 

Zpět na fotogalerie vestavěné skříně

Proč Vestavenky?

ikona

20 let zkušeností

Od roku 2000 vyrábíme a montujeme český nábytek.

ikona

Konzultace zdarma

Konzultace, zaměření a poradenství u Vás doma ZDARMA.

ikona

Kvalitní materiály

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Vše v ceně

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.