Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Vestavěná knihovna na míru

knihovna v podkroví Prosklená knihovna ve výklenku Knihovna s postelí Malá komoda a podkrovní knihovna Knihovna s vitrínou v bílém dekoru Vestavěná knihovna s úložným prostorem Vysoká vestavěná knihovna do předsíně Vestavěná knihovna do ložnice s prosklenými dveřmi Vestavěná knihovna s různě vysokými policemi Zkosená knihovna v podkroví
knihovna v podkroví Prosklená knihovna ve výklenku Knihovna s postelí Malá komoda a podkrovní knihovna Knihovna s vitrínou v bílém dekoru Vestavěná knihovna s úložným prostorem Vysoká vestavěná knihovna do předsíně Vestavěná knihovna do ložnice s prosklenými dveřmi Vestavěná knihovna s různě vysokými policemi Zkosená knihovna v podkroví Designová knihovna s atypicky řešenými skříňkami Atypická vestavěná knihovna v bílém provedení Minimalistická knihovna zakrytá posuvnými dveřmi Volně stojící dětská knihovna v tmavém dekoru Bílá knihovna kombinovaná se šatní skříní Nástěnné skříňky kombinované s knihovnou Komoda kombinovaná s otevřenou knihovnou Knihovna spojená k postelí Knihovna z lamina v dekoru tmavého dřeva Rohová knihovna kolem komínu domu Knihovna se šatní skříní a otevíracími dveřmi v dětském pokoji Knihovna s prosklenými dveřmi a úložným prostorem Knihovna kombinovaná s pracovním stolkem Knihovna na míru se skříněmi na ložní prádlo Rohová knihovna v dekoru světlého dřeva Knihovna s atypicky řešenými šuplíky a skříňkou v obýváku Bílá knihovna s hlubokými regály v obývacím pokoji Bílá dvojdílná vestavěná skříň s knihovnou Vestavěný regálový systém knihovny s uzavřenými skříňkami ve spodní části Světle hnědá knihovna s prosklenými dveřmi Bílá knihovna do výklenku vedle vstupních dveří obýváku Vestavěná skříň v kombinaci skříňky s plnými dvířky a regály na knihy se skleněnými otevíracími dvířky Bílá vestavěná knihovna s širokým korpusem Kombinace knihovny na míru v ložnici se světlou skříní Velké množství polic ve velké skříni na míru Barevný policový systém na míru Podkrovní knihovna s komodou Knihovna v bílém provedení Komoda s knihovnou v podkrovní ložnici Nízká knihovna v šikmém podkroví


Zpět na fotogalerie vestavěné skříně

Vestavěná skříň s knihovnou je perfektní řešení pro nadšené čtenáře a milovníky knih. Tato kombinace poskytuje praktické a esteticky příjemné prostředí pro uložení a vystavení knižní sbírky. S vestavěnou knihovnou získáte nejen dostatek úložného prostoru pro vaše knihy, ale také elegantní a funkční zařízení, které přispívá k jednoduché organizaci a ochraně knih.

Kam vestavěnou knihovnu umístit?

Vestavěnou knihovnu lze umístit do různých prostorů a místností v rodinném domě nebo bytě. Primárně se hodí do obývacího pokoje, ale při vhodném dispozičním uspořádání najde své místo také v kanceláři, pracovně, studentském koutku, dětském pokoji nebo studovně. Umístit ji můžete rovněž do ložnice nebo předsíně.

Postavení knihovny v místnosti

Vestavěná knihovna by neměla pokrývat více než dvě stěny kvůli pocitu stísněnosti. Vhodné umístění je blíže k rohu místnosti. Knihovna může být součástí nábytkové sestavy. Trendem poslední doby je zkonstruovat knihovnu do obývací stěny nebo šatní skříně. Dále zvládneme obestavět knihovnou třeba postel, nebo naopak knihovnu zabudovat přímo do čela postele.

Rozvržení polic

Rozvržení polic ve vestavěné skříni s knihovnou je důležité z hlediska funkčnosti a vzhledu knihovního prostoru. Správné rozvržení polic ve vestavěné skříni s knihovnou zajišťuje efektivní využití prostoru a usnadňuje organizaci knih a dalších předmětů.

Zaměřujeme se na tyto dva typy:

 • Horizontální = Vodorovné dělení, které je neměnné a nelze posunovat. Jde o nesmírně efektní variantu, protože zde prakticky neexistují souměrná vertikální pole.
 • Vertikální = Svislé dělení má tu výhodu, že můžete police vertikálně posouvat.

Otevřená knihovna, nebo s dveřmi?

Vestavěnou knihovnu na míru lze vyrobit ve variantě s otevřeným nebo uzavřeným uspořádáním. Oba typy je možné navzájem kombinovat a vytvořit tak originální knihovnu s esteticky příjemným vzhledem.

 • Otevřená knihovna - Knihy jsou vystaveny na otevřených policích, takže všechny uložené knižní tituly jsou viditelné a přehledně uspořádané. Absence překážek podporuje snadné vybírání a prohlížení knih bez nutnosti otevírání dvířek, což zvyšuje pohodlí a usnadňuje výběr knihy ke čtení. Otevřená knihovna vytváří atraktivní vizuální efekt obzvlášť tehdy, když zvolíme asymetrické členění horizontálních nebo vertikálních policových dílů.
 • Zavřená knihovna - Knihovna se zavřeným provedením může být vybavena posuvnými nebo otevíracími dvířky, které knihy chrání před prachem, slunečním zářením a vnějšími vlivy. Existují také varianty s dveřmi opatřenými zrcadly. Zavřená vestavěná knihovna usnadňuje systematickou organizaci knih a dalších materiálů, které jsou diskrétně skryty za elegantními dveřmi.

Je lepší stojící knihovna nebo připevněná ke zdi?

Vestavěná skříň s knihovnou může být volně postavená na podlaze nebo přišroubovaná ke zdi. Každý druh má své výhody.

 • Volně stojící knihovna - Samostatná knihovna (v přímém nebo rohovém provedení) lépe slouží jako dekorativní prvek, stane se dominantou každé místnosti. Obvykle je snadněji přenosná a můžete ji tak mnohem jednodušeji přesunout do jiné místnosti. Stojící knihovny nabízejí zpravidla větší úložný prostor a více polic pro uložení většího množství knih.
 • Ukotvená knihovna - Vestavěná knihovna připevněná ke stěně je stabilnější a pevnější, takže se zabrání převrácení knihovny, kde jsou umístěné těžké knihy. To ocení rodiče malých dětí nebo majitelé domácích mazlíčků. Připevněná knihovna může být vhodná pro menší místnosti, kde je prostor omezený, protože nezabírá tolik plochy. Knihovnu je možné připevnit na zeď i bez toho, aby stála na zemi.

Originální a atypické knihovny

Je-li vaše motto originalita především, určitě vsaďte na kombinaci několika kontrastních barev společně se střídáním otevřeného a zavřeného uspořádání knihovny. Do polic na různých místech knihovny lze zabudovat jednotlivé skříňky s otevíracími dveřmi, jež mohou sloužit jako takové malé skrýše. Výhodou atypické knihovny je její mnohostranné využití z hlediska prostorového řešení - můžete s ní například obestavět komín či použít jako dělící příčku.

Dominanta místnosti, příčka rozdělující interiér

Knihovna plní nejen funkci praktického úložného prostoru, ale v místnosti působí zároveň jako výrazný prvek navozující pocit pohodlí a relaxace. Pokud umístíte vestavěnou knihovnu doprostřed místnosti, může sloužit jako příčka rozdělující interiér na dvě vzdušné části s dostatkem světla.

Jaké jsou varianty vestavěné skříně do ložnice s knihovnou?

Existuje mnoho různých možností, čím v ložnici doplnit skříň na míru s vestavěnou knihovnou.

 • Vestavěná skříň s knihovnou na celou stěnu - Zahrnuje vestavěnou skříň, která zabírá celou stěnu ložnice. Jedna část skříně je vyhrazena pro uložení oblečení a další část slouží jako knihovna s poličkami na knihy a dekorativními předměty.
 • Vestavěná skříň s knihovnou a pracovním prostorem - Tato varianta s úložným prostorem na knihy a oděvy je doplněna o pracovní prostor. Skříň může obsahovat jak police na knihy, tak zásuvky a regály pro uložení pracovních potřeb, počítačové techniky a dokumentů.
 • Vestavěná skříň s knihovnou a TV stěnou - Vhodné řešení pro každého, kdo chce mít televizní obrazovku v ložnici. Skříň s knihovnou může zahrnovat speciálně navržený prostor pro umístění televize, ať už na stěně nebo zabudovanou ve skříni.
 • Vestavěná skříň s knihovnou a odděleným šatníkem - Skříň s knihovnou je oddělena od šatníku, takže jedna část místnosti může sloužit jako knihovna s regály a policemi na knihy, zatímco druhá část je vyhrazena pro oblečení.
 • Vestavěná postel s knihovnou a úložnými prostory - Možnost netradičního využití volného prostoru pod postelí. Drobná knihovnička může být umístěna na obou stranách postele, případně pouze na jedné straně, čímž vznikne další úložný prostor pro jiné předměty.

Přizpůsobení knihovny pro mladší děti

Malé děti si rády hrají, a proto je třeba jim poskytnout dostatek prostoru na hraní. V případě knihovny toho lze docílit otevřenými regálky na hračky - vše ale musí být provedeno tak, aby šlo v budoucnu tento typ nábytku zaměnit za knihovnu. A jak na to? Jednoduše připravíme více polic dopředu, vyvrtáme více děr a v případě potřeby si klient police dodá svépomocí.

Kolik stojí vestavěná skříň s knihovnou?

Cena vestavěné skříně s knihovnou se může značně lišit v závislosti na mnoha faktorech, mezi něž patří velikost a rozsah skříně (počet polic, regálů a dalších úložných prostorů), použité materiály (dekor a povrchová úprava), design, speciální detaily a v neposlední řadě také umístění a složitost instalace.

Levnější variantou je otevřená knihovna s vertikálním členěním. O něco nákladnější je pak knihovna s částečně uzavíratelnými prostory a také horizontálním členěním, které vypadá lépe. Výslednou cenu ovlivňuje mimo jiné množství materiálu a zvolený dekor.

Co v knihovně skladovat?

Jak knihy, tak dekorační předměty, fotorámečky nebo další věci čistě dle potřeb a preferencí majitelů. Příkladem budiž třeba vázy, květiny, sklo, porcelán, elektronické přístroje, CD/DVD apod.

 

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.