Vestavěné skříně a nábytek do malého bytu

Přejít do galerie (24 fotek)

Mám malý byt - které místnosti je vhodné obestavět nábytkem a využít jako úložný prostor?

Pokud máte malý byt, který dokonce nedisponuje sklepem ani komorou, musíte hledat úložné prostory v místnostech, v nichž trávíte nejméně času.

Začneme chodbou - na tu patří skříň, která by měla být co největší. Volného prostoru ponechte jen tolik, abyste kolem skříně prošli a měli před ní dostatek místa k manipulaci (cca 120 cm). Dokonce i mezi vchody do jednotlivých místností lze umístit skříňky, které v takovém případě mají formu tzv. komínu.

Ložnice, kam se chodíte jen vyspat, si přímo žádá o zastavění úložnými prostory.

Využít se dá i koupelna a toaleta. Máte-li v koupelně různé výklenky, zaplňte je policemi, nebo v nich vytvořte skříňku. Police lze instalovat také pod stropem na záchodě, kde jsou skvělým pomocníkem ke skladování úklidových prostředků či toaletních potřeb.

Tipy, jak úložné prostory maximalizovat

Důležité je nejen to, v jakých místnostech byste si měli úložné prostory zřídit, ale i to, jak je následně maximalizovat.

  • V bytě s vysokými stropy, jako je tomu třeba v Praze, se vyplatí vestavět skříně až ke stropu.
  • Na vnitřní stranu pantových dveří skříně zavěste kapsářové pořadače, které jsou ideálním (a zároveň nenápadný) řešením pro uložení doplňků.
  • Jisté úspory místa dosáhnete i tím, opatříte-li skříň užšími korpusy.
  • V neposlední řadě lze využít také volný prostor pod nebo nad oknem, který můžete zaplnit menšími regály či poličkami.

Mám malý byt - jak jej koncipovat, aby byl opticky větší?

Prostor opticky rošíříte, zvolíte-li na podlahu velkoplošné dekory či vzory. Malému bytu nejvíce svědčí celistvá podlaha - ideálně volte pouze jednu podlahovou krytinu. V případě vícero druhů/motivů bude prostor působit spíše chaoticky a opticky se zmenší.

Co se materiálů týče, volte sklo, tenké kovové konstrukce a průsvitné látky, díky nimž do bytu pronikne maximum denního světla. Samozřejmostí je i volba světlého provedení nábytku, které prostor "provzdušní".

V případě bytových dispozic 1+1, nebo 2+1, kde bude šatní skříň?

Byt 1+1

Půjde vždy o jeden pokoj, kde můžete mít skříň, ideálním řešením je pak skříň vestavěná, která vám ještě místo ušetří. Pokud vám to dovolí prostory chodby, věci můžete uložit i v ní.

Byt 2+1

Zde jsou možnosti dvě:

vestavěná šatní skříň do malé ložnice technická skříň s poličkami malá skříň v ložnici s nástavcem nad dveřmi krémová skříň s úložným prostorem a horizontálním pruhem sestava úložných prostor do malých místností s botníkem a poličkami bílá vestavěná skříň do menšího prostoru chodby se systémem otevírání na zmáčknutí vestavěná skříň s prodlouženým horním dílem nad dveřmi malé ložnice bílá vestavěná skříň s otevíracími dveřmi v malém bytě vestavěná skříň v ložnici malého bytu velmi úzká volně stojící skříň s klasickými otevíracími dveřmi užší věstavěná skříň v dekoru dřeva Světlá skříň do předsíně se stříbrným kováním a posuvnými dveřmi Dvoudílná rohová skříň s nástavbou v bílém provedení dvoudílný vestavěný systém klasické skříně a horní skříňky nad dveře nízká čtyřdílná skříňka pod okno do ložnice klasické vestavěné skříně postavené zády k sobě v bílé barvě s posuvnými dveřmi žluté vrchní skříňky nad vchodové dveře bytu šikmá hnědá skříň do podkrovního bytu Kombinace skříní na míru nad dveřmi bytu Úzká skříň s otočnými dveřmi do malé předsíňe Barevná skříň na míru - zelená a hnědá originální skříňová sestava s modrým lemováním na míru skříň na míru s otočnými dveřmi v klasickém designu úzká skříň na míru do prostoru mezi dveřmi
 

Zpět na fotogalerie vestavěné skříně

Proč Vestavenky?

ikona

20 let zkušeností

Od roku 2000 vyrábíme a montujeme český nábytek.

ikona

Konzultace zdarma

Konzultace, zaměření a poradenství u Vás doma ZDARMA.

ikona

Kvalitní materiály

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Vše v ceně

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

výklenky

šikminy

rohy

Prosvětluje

zrcadla

lakované sklo Lacobel

světlé barvy

… a další prvky k maximálnímu prosvětlení tmavých místností

Poradí si i s nedokonalostmi

křivé stěny

nepravoúhlé napojení stěn

Opticky zvětšuje

optické rozšíření malých prostor pomocí horizontálních výplní dveří

optické zvýšení prostor pomocí svislých zrcadlových tabulek

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

sestavy přizpůsobení přesně rozměrům dané místnosti

uspořádání polic a doplňků na míru

Trendy design

hra s kontrasty – bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru a barev – dekor dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.