Předsíně: vestavěné skříně inspirace

Nejčastější místo pro úložné prostory. Je tím prvním, co člověk v bytě vidí. Předsíň má díky nábytku vyzařovat teplo a mít dostatek světla, k čemuž slouží zrcadla. Z nábytku jsou nejvhodnější vestavěné skříně, botníky, skříňky nad dveřmi či věšáková stěna

Díky našim zkušenostem s výrobou vestavěných skříní na míru se s vámi můžeme podělit o to, jaké jsou ty nejzákladnější typy nábytku do předsíně. Ukážeme si je na následujících vizualizacích:

atn_sk_do_pedsn_s_botnkem_na_mru_300

Typ č. 1 - šatní skříň s botníkem

Kvůli malé hloubce je u ní použita výsuvná tyč a pantové dveře. Z důvodu přehlednosti má botník drátěné police. Jako pantové dveře jsou zafrézovaná zrcadla. Při použití drátěných polic není nutné použít ve skříni záda. Kování pantových dveří Blum s integrovaným dovíráním, lze také použít Tip-on – otvírání bez madla.

Typ č. 2 - šatní skříň s věšákovou stěnou a botníkem na sezení

pedsov_sk_s_vkovou_stnou_a_botnkem_300

Otevírání na panty s možností použití dvou variant pantů a jedním křídlem se zafrézovaným zrcadlem. U botníkových částí je v případě klasických polic lepší použít i záda. Pro nedostatek hloubky je zabudována výsuvná šatní tyč, lze také namontovat libovolný počet háčků na pohledovou věšákovou desku.

Typ č. 3 - rohová šatní skříň s botníkem a věšákovou stěnou

rohov_sk_v_pedsni_na_mru_s_botnkem_300

U této varianty jsou použity dva odlišné rozměry hloubky u botníkové a šatní části. Ovšem záleží na daném prostoru zákazníka. V hlubší části už lze požít posuvná křídla a zrcadla v celé ploše, u ostatních dveří jsou použity opět panty ve dvou variantách. Na věšákovou stěnu lze použít libovolný počet háčků. V šatní části není nutné dávat záda, naproti tomu u botníkové ano.

Předsíň - typy úložných prostor podle velikosti bytu
byt 1+1 Předsíň v bytech 1+1 je obvykle nevhodná pro umístění úložných prostory, protože se sem vejde maximálně věšáková stěna, případně menší botník.
byt 2+1 V bytech 2+1 je možno do předsíně instalovat menší (zpravidla dvoudílnou) šatní skříň v kombinaci s botníkem a věšákovou stěnou.
byt 3+1 Předsíň v bytech 3+1 je dispozičně vždy řešená tak, že se sem vejde větší (i rohová) šatní skříň, samostatný botník a věšáková stěna.

* záleží na dispozicích bytu. Více o řešení úložných prostor v bytě.

Téma komfort

 • Do skříněk do předsíně můžete použít například stále oblíbenější zavírání TIP-ON. Už žádné kliky nebo úchyty. Stačí jen lehce zatlačit na dvířka, ty se hned otevřou. Při zavírání je postup stejný. Vypadá to jako kouzlo, ale jde o poměrně jednoduchý mechanismus.
 • V předsíni by mělo být vše nejen jednoduché, ale též skladné. Často se totiž jedná o velmi malou místnost, především v panelákových bytech. Prostor před skříní přesto vyžaduje alespoň 60 cm pro osobu manipulující s věcmi uvnitř a dalších 60 cm pro dalšího člověka, který by měl kolem pohodlně projít.
 • Botníkem také lze zakrýt nevzhledné jističe, dá se sestavit tak, aby na sobě dětem umožňoval sezení při obouvání.
 • Aby se v předsíni dalo hnout, volíte si do ní často spíše menší kusy. K nejobvyklejším patří skříňky 1 metr široké s hloubkou 50 cm.
 • Komfortněji se cítíte, pokud prostor vypadá větší. Tomu napomohou zrcadla na celé ploše dveří – u rohových skříní v tmavších koutech jsou skoro nutností.

Téma úspora peněz

Jak docílit toho, že budete mít levnou šatní skříň:

  • U šatní skříně se dá ušetřit na materiálu, pokud si ji necháte postavit bez zad nebo stropu.
  • Úsporu přinesou i levnější kovové rámy. Sice nadělají o trochu více hluku než nákladnější hliníkové, nicméně v chodbě většinou nikdo nespí nebo nepotřebuje klid na práci, takže to nevadí.
  • Funkci skříňky na obuv velmi často také plní spodní výsuvná police u skříně do předsíně. U ní, stejně jako u jiných kusů nábytku, si lze vybrat ze 160 různých dekorů.

Dvě zprávy o vestavěných šatních skříních do předsíně novostavby: dobrá a ještě lepší

Jestliže si hodláte pořídit předsíňový nábytek do zbrusu nového bytu, máme pro vás, jak naznačil mezititulek, dvě zprávy. Ta dobrá je, že odborníci doporučují, aby v nových stavbách stály zpočátku spíše skříně bez zad. Zdi tak mohou dýchat. Tu ještě lepší zprávu představuje fakt, že tím zároveň ušetříte peníze za jednu stěnu nábytku.

Díky bohatým zkušenostem víme, že oproti všeobecně rozšířeným představám se do skříně nepráší, ani když postrádá záda. Zeď se dá opatřit třeba zrcadlem nebo háčky a plní funkci zadní části nábytku. Další doplňky jako drátěné koše nebo sklopné tyče lze upevnit na ostatní stěny vestavěné skříně.

Nábytek na míru do předsíně

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.