Předsíně na míru: nábytek, skříně

Nejčastější místo pro úložné prostory. Je tím prvním, co člověk v bytě vidí. Předsíň má díky nábytku vyzařovat teplo a mít dostatek světla, k čemuž slouží zrcadla. Z nábytku jsou nejvhodnější vestavěné skříně, botníky, skříňky nad dveřmi či věšáková stěna

Díky našim zkušenostem s výrobou vestavěných skříní se s vámi můžeme podělit o to, jaké jsou ty nejzákladnější typy nábytku do předsíně. 

Hledáte inspiraci pro šatní skříň s botníkem?

atn_sk_do_pedsn_s_botnkem_na_mru_300

Kvůli malé hloubce je u ní použita výsuvná tyč a pantové dveře. Z důvodu přehlednosti má botník drátěné police. Jako pantové dveře jsou zafrézovaná zrcadla. Při použití drátěných polic není nutné použít ve skříni záda. Kování pantových dveří Blum s integrovaným dovíráním, lze také použít Tip-on – otvírání bez madla.

Jak vyřešit šatní skříň s věšákovou stěnou a botníkem na sezení?

pedsov_sk_s_vkovou_stnou_a_botnkem_300

Otevírání na panty s možností použití dvou variant pantů a jedním křídlem se zafrézovaným zrcadlem. U botníkových částí je v případě klasických polic lepší použít i záda. Pro nedostatek hloubky je zabudována výsuvná šatní tyč, lze také namontovat libovolný počet háčků na pohledovou věšákovou desku.

 

 

Jak může vypadat rohová šatní skříň s botníkem a věšákovou stěnou?

rohov_sk_v_pedsni_na_mru_s_botnkem_300

U této varianty jsou použity dva odlišné rozměry hloubky u botníkové a šatní části. Ovšem záleží na daném prostoru zákazníka. V hlubší části už lze požít posuvná křídla a zrcadla v celé ploše, u ostatních dveří jsou použity opět panty ve dvou variantách. Na věšákovou stěnu lze použít libovolný počet háčků. V šatní části není nutné dávat záda, naproti tomu u botníkové ano.

Úložné prostory v předsíni podle velikosti bytu
byt 1+1 Předsíň v bytech 1+1 je obvykle nevhodná pro umístění úložných prostor, protože se sem vejde maximálně věšáková stěna, případně menší botník.
byt 2+1 V bytech 2+1 je možno do předsíně instalovat menší (zpravidla dvoudílnou) šatní skříň v kombinaci s botníkem a věšákovou stěnou.
byt 3+1 Předsíň v bytech 3+1 je dispozičně vždy řešená tak, že se sem vejde větší (i rohová) šatní skříň, samostatný botník a věšáková stěna.

* záleží na dispozicích bytu. Více o řešení úložných prostor v bytě.

Chcete vyšperkovat skříň k dokonalosti? Máme pro vás praktické rady a tipy!

Jak vybavit předsíň s ohledem na limitovaný prostor?

 • V předsíni by mělo být vše nejen jednoduché, ale též skladné. Často se totiž jedná o velmi malou místnost, především v panelákových bytech. Prostor před skříní přesto vyžaduje alespoň 60 cm pro osobu manipulující s věcmi uvnitř a dalších 60 cm pro dalšího člověka, který by měl kolem pohodlně projít.
   
 • Aby se v předsíni dalo hnout, volíte si do ní často spíše menší kusy. K nejobvyklejším patří skříňky 1 metr široké s hloubkou 50 cm.
   
 • Do skříněk do malé předsíně můžete použít například stále oblíbenější zavírání TIP-ON. Už žádné kliky nebo úchyty. Stačí jen lehce zatlačit na dvířka, ty se hned otevřou. Při zavírání je postup stejný. Vypadá to jako kouzlo, ale jde o poměrně jednoduchý mechanismus.
   
 • Komfortněji se cítíte, pokud prostor vypadá větší. Tomu napomohou zrcadla na celé ploše dveří – u rohových skříní v tmavších koutech jsou skoro nutností.

Jak by měl vypadat botník a jaká je jeho alternativa?

 • Botník se dá sestavit tak, aby na sobě umožňoval dětem, případně i ostatním, sezení při obouvání. Rovněž jím lze zakrýt nevzhledné jističe.
   
 • Funkci skříňky na obuv velmi často také plní spodní výsuvná police. U ní, stejně jako u jiných kusů nábytku, si lze vybrat ze 160 různých dekorů.

Jak snížit cenu a pořídit levnou šatní skříň?

 • U šatní skříně se dá ušetřit na materiálu, pokud si ji necháte postavit bez zad nebo stropu. Koneckonců odborníci doporučují, aby v novostavbách stály zpočátku spíše skříně bez zad. Zdi tak mohou dýchat. Do skříně se nepráší, ani když postrádá záda. Zeď se dá opatřit třeba zrcadlem nebo háčky a plní funkci zadní části nábytku. Další doplňky jako drátěné koše nebo sklopné tyče lze upevnit na postranní stěny vestavěné skříně.
   
 • Úsporu přinesou i levnější kovové rámy. Sice nadělají o trochu více hluku než nákladnější hliníkové, nicméně v chodbě to nevadí.

Proč Vestavenky?

ikona

20 let zkušeností

Od roku 2000 vyrábíme a montujeme český nábytek.

ikona

Konzultace zdarma

Konzultace, zaměření a poradenství u Vás doma ZDARMA.

ikona

Kvalitní materiály

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Vše v ceně

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.