Inspirace podkroví na míru: vestavěné skříně

Šikmá střecha – zdánlivé prokletí a omezení prostoru. Dnes už však něco takového pro zkušené firmy vyrábějící skříně na míru nepřináší žádné komplikace. Pojďme se podívat na nejběžnější typy skříní do podkroví:

Typ č. 1: Šikmá skříň, kterou lze vybavit libovolně posuvnými nebo pantovými dveřmi

Skříň do podkroví s dveřmi posuvnými i otočnými

Nic není nemožné, tedy v případě volby druhu dveří u všech křídel podkrovní skříně tohoto typu. Často se vyrábí v provedení pro dětský pokoj nebo ložnici. Počet šuplíků lze změnit podle zadaných potřeb, to samé platí např. i pro šatní tyče. Z doplňků je možno použít v podstatě cokoliv. To samé platí i pro rámy posuvných křídel, ale samozřejmě jsou nejlepší pro přesnost jejich chodu hliníkové rámy.

Typ č. 2: Šikmá skříň s omezeným použitím posuvných dveří

Skříně do podkroví s posuvnými dveřmiU této skříně není kvůli sklonu šikminy možné použit šikmé posuvné dveře v celé ploše, ale pantové ano. Kombinaci posuvných a pantových lze provést v několika variantách, samozřejmě podle potřeby. U doplňků je možné použít cokoliv dle plánované funkce skříně. Co se týká posuvných křídel, můžeme z důvodu úspory pořídit kovové rámy, které budou bez problému fungovat při při běžném každodenním provozu.

Typ č. 3: Šikmá skříň s možností vybavení pouze pantovými dveřmi

Skříně do podkroví s otočnými dveřmiTato varianta se již omezuje pouze na pantové dveře, posuvné jsou technicky nemožné. S interiérem si už musíme hrát opatrně a přemýšlet nad každý centimetrem jeho užití. Hlavní je myslet na to, že to se dveře otevírají vždy od přepony na obrácenou stranu, což nás omezuje při užívání skříně. Musíme kvůli tomu myslet nad použitím doplňků (abychom se k nim dostali). Do interiéru se nejčastěji používají zásuvky, výsuvné police, kalhotovníky a šatních tyče. Co se týká zad, u všech tří tipů se v podkroví nedoporučují ale na přání je lze dodat.

Podívejte se ceny podkrovních skříní, nebo konkrétně na tuto (do pokoje pro 2 děti).

Inspirace skříní do podkroví

Nejvíce inspirace se dostaví u prohlížení zajímavých snímků ve fotogalerii, je ale třeba mít také na paměti pár pravidel a specifik vestavěného nábytku do této místnosti:

 

 1. I do prostoru zešikmeného ve dvou směrech (z boku i zezadu) lze zasadit skříň na míru.
 2. Okna v podkroví bývají problémová – kondenzuje se zde voda a vzniká plíseň. Nedoporučujeme tedy skříně se zády.
 3. Lepší jsou světlejší dekory kvůli lepší atmosféře a světlosti v místnosti.
 4. Tyto skříně bývají kvůli šikmině nejdražší.
 5. Nejjednodušší ze všech šikmých skříní je ta pod schody.
 6. Podkroví může sloužit jako jakákoliv místnost (podle toho využijeme různé doplňky, či typy dveří (nejčastější jsou pantové – několikanásobně levnější, často se posuvné dveře nedají použít.

 

Další typy skříní do podkroví

Není šikmina jako šikmina, takže než se do jejího zaplňování pustíme, měli bychom si vše alespoň zběžně změřit (přesné zaměření potom provede firma, která skříň postaví) a popřemýšlet o funkci skříně a dispozici a světelných podmínkách v místnosti. Podle toho bychom měli volit ideální dispozice podkrovního nábytku především z těchto hledisek:

Z hlediska otevírání dveří

Z hlediska jejího umístění

 • pod schody
 • do podkrovní ložnice, dětského pokoje, nebo třeba chodby

Podle sklonu šikminy

 • zešikmené dozadu
 • zešikmené do boku
 • zešikmené do boku i dozadu
 • klasická skříň (nezužitkují se špičky šikminy)

Načerpejte inspiraci i pro další pokoje:

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.